RADA SENIORÓW

 

Rada Seniorów - informacje

A A A

  

  


Seniorzy obradowali
(27.04.2017)
W środę, 17 maja, obradowała Gminna Rada Seniorów w Świebodzicach. Radni skupili się na podsumowaniu dotychczas przeprowadzonych akcji oraz planach na kolejne działania. Bez wątpienia najważniejszym, realizowanym od kilku miesięcy projektem, jest Koperta Życia. Przypomnijmy, że Rada przygotowała 800 druków, 500 z nich sfinansował samorząd.


Seniorzy o bezpieczeństwie
(27.04.2017)
Jak nie dać się oszukać, wykorzystać, naciągnąć; jak być bezpiecznym w swoim domu i na ulicy – o tym rozmawiano podczas spotkania dla seniorów, zorganizowanego przez Świebodzicką Radę Seniorów.
Spotkanie poprowadził nadk. Robert Topolski z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.


Świebodzice ruszają z kopertą życia
(16.03.2017)
800 formularzy, które mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie, trafi wkrótce do świebodzickich seniorów. Koperty życia funkcjonują już w wielu miastach Polski. Ich propagowaniem w Świebodzicach zajmuje się Świebodzicka Rada Seniorów. Koperty życia to specjalne formularze, które zwierają najważniejsze informacje o osobie, której trzeba udzielić pomocy – m. in. na jakie schorzenia cierpi, ile ma lat, jakie przyjmuje leki, itp. Taka wiedza ułatwia służbom ratowniczym działanie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.


Plan Pracy Gminnej Rady Seniorów na rok 2017
(18.01.2017)


Gminna Rada Seniorów podczas XXV. Finału WOŚP
(18.01.2017)


Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów
(18.01.2017)


Gminna Rada Seniorów na Jarmarku Bożonarodzeniowym
(05.01.2017)


Pudełko życia
(16.11.2016)
Członkowie Rady Seniorów w Świebodzicach, z przewodniczącym Henrykiem Sawą, po raz pierwszy od chwili powołania Rady wzięli udział w wizycie studyjnej. W Legnicy nasi seniorzy spotkali się z tamtejszą Radą Seniorów. Ciekawostką jest fakt, że w mieście działają aż dwie tego typu rady.


Rada Seniorów ukonstytuowana
(14.07.2016)
Henryk Sawa - Przewodniczący, Zofia Czernikowska – Wiceprzewodnicząca, Józefa Wróblewska - sekretarz. Tak wygląda prezydium wybranej niedawno Świebodzickiej Rady Seniorów. Pierwsze posiedzenie radnych odbyło się w środę, 13 lipca. W spotkaniu wzięło udział 13 spośród 15 radnych-seniorów, którzy wybrali ze swojego grona prezydium. Radnych przywitał w sali narad ratusza Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, składając wszystkim członkom Świebodzickiej Rady Seniorów gratulacje z okazji wyboru i życzenia dobrej, pożytecznej pracy na rzecz swoich środowisk.


Powołano Świebodzicką Radę Seniorów
(29.06.2016)
Rada Miejska Świebodzic będzie miała kolejne wsparcie. Po Młodzieżowej Radzie Miejskiej przyszedł czas na Świebodzicką Radę Seniorów. Jej skład powołano na sesji w dniu 28 czerwca.


 

 

strona główna  |  do góry  |