AKTUALNOŚCI

Kulminacja obchodów święta narodowego
(07.11.2018)

A A A

 

  

10 i 11 listopada w Świebodzicach odbędzie się finał całorocznych obchodów 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imieniu Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

 

Obchody w Świebodzicach trwały przez cały rok, w ramach działań odbyły się m. in. konkursy plastyczne, quiz historyczny, było patriotyczne śpiewanie i wiele innych.

Kulminacja obchodów została zaplanowana na dwa dni – 10 i 11 listopada tak, by umożliwić mieszkańcom jak najliczniejsze uczestnictwo w wydarzeniach. 

W sobotę 10 listopada o godz. 17:00 w kościele pw. św. Mikołaja odbędzie się msza święta za Ojczyznę, a następnie uroczystości patriotyczne pod płytą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Już od godz. 17:00 ratusz miejski będzie oświetlała biało-czerwona iluminacja, a o godz. 19:00 zapraszamy na Patriotyczny Pokaz Świetlny.

W niedzielę 11 listopada o godz. 10:00 spod hali OSiR wystartuje VII Bieg Niepodległości i VI Marsz Nordic Walking. Bieg odbędzie się na dystansie 4 i 8 km, a marsz na dystansie 4 km. Trasy są uzależnione od pogody. Dla 200 pierwszych osób, które zarejestrują się w dniu biegu, czekają pamiątkowe koszulki. Do tego gorąca zupa oraz rozgrzewająca herbata z sokiem malinowym dla wszystkich. Oprócz tego odbędzie się biało-czerwony pokaz taneczny w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz śpiewanie patriotyczne z seniorami.

O godz. 15:00 w Wodnym Centrum Rekreacji Klub Sportowy REKIN organizuje happening sportowy – „100 basenów na 100-lecie Odzyskania Przez Polskę Niepodległości”. Wstęp na basen dla uczestników imprezy jest bezpłatny. Ponadto, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 


do góry  |