AKTUALNOŚCI

Wyjątkowy bieg za nami
(05.11.2018)

A A A

 

  

W sobotę odbył się IV Półmaraton Świdnicki RST. W biegu wystartowało prawie 1500 biegaczy z całej Polskie, a dla Świebodzic był na tym wydarzeniu szczególny akcent. Świebodziczanin Paweł Białek przebiegł cały dystans 21 km w pełnym garniturze. Akcja miała cel charytatywny – pomoc dla ciężko chorej mieszkanki Świebodzic.

Paweł nazwał swój bieg „Elegancki bieg dla Alicji”. Głównym sponsorem akcji była firma PAWO, polski producent męskiej odzieży, która wyposażyła biegacza w garnitur, a także gabinet kosmetyczny Koncepcja Piękna Katarzyny Górajewskiej. Buty ufundował salon obuwniczy Adama Pofelskiego, Rober Sitek zadbał o materiały promocyjne (plakaty).

- Jestem bardzo zadowolony, wprawdzie „życiówki” nie zrobiłem, ale cel był inny, chodziło o pomoc – mówi Paweł Białek, który mimo niekomfortowego ubioru miał świetny wynik – 96. miejsce (czas 1:29).

Pawłowi podczas biegu kibicowała pani Alicja Mleczek a także Ewa Proć-Antoszewska, która jest jedną z inicjatorek akcji pomocowej w mieście na rzecz świebodziczanki.

- Paweł to wspaniały człowiek o wielkim sercu, cieszę się, że mogłam go poznać i że wspólnie pomagamy – mówi pani Ewa.

Celem akcji była oczywiście zbiórka pieniędzy na leczenie pani Alicji. To mama dwójki dzieci, która po przeszczepie szpiku zmaga się z ciężkimi powikłaniami, wymaga nadal specjalistycznego leczenia, rehabilitacji.

Pieniądze cały cza spływają na konto, wynik zbiórki zostanie niebawem podany do publicznej wiadomości.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

   

 FOT. UŻYCZONE EWA PROĆ ANTOSZEWSKA

 


do góry  |