AKTUALNOŚCI

Nowe trasy od stycznia
(02.11.2018)

A A A

 

  

„0”, „1” i „2” – tak będą oznaczone nowe trasy komunikacji miejskiej w Świebodzicach. Jest już opracowana ostateczna koncepcja ich przebiegu, choć ewentualne uwagi od mieszkańców są nadal mile widziane.

 

Zostały zaprojektowane trzy linie:

  • „0” – Śródmieście i Osiedle Piastowskie

  • „1” – Pełcznica

  • „2” - Ciernie

Linie zostały tak zaprojektowane, by możliwie jak najlepiej połączyć całe miasto i umożliwić mieszkańcom szybkie dotarcie z najodleglejszych dzielnic – czyli Cierni i Pełcznica.

Ważną zmianą jest także połączenie z Centrum Przesiadkowym, nowo wybudowanym miejscem w obrębie dworca PKP – chodzi o to, by mieszkańcy korzystający z połączeń kolejowych mogli dojechać do dworca autobusem i przesiąść się do pracy na pociąg.

Najważniejsze zmiany wprowadzone po konsultacjach z mieszkańcami:

Linia „0”

- został zlikwidowany przejazd przez ul. Metalowców, Skłodowskiej i Browarową. W zamian autobus dotrze do pętli na OS. Sudeckim. Ponadto, z uwagi na odjazdy pociągów w godzinach rannych częstsze niż raz na godzinę, autobusy zaczną wcześniej niż zakładano kursować - z częstotliwością co 30 minut. To ułatwi dotarcie na pociąg!

Linia „1”

- został zmieniony przejazd od ul. Wałbrzyskiej - autobus pojedzie w ul. Świdnicką (a nie jak planowano początkowo Al. Lipowymi), następnie w ul. Spokojną i Zwycięstwa oraz na Pl. Dworcowy (wybrane kursy, w szczególności na odchodzące pociągi do Wrocławia).

Linia „2”

  • wybranymi kursami dotrzemy w okolice sklepów TESCO oraz Biedronki przy ul. Wałbrzyskiej, następnie autobus ominie przejazd ul. Mickiewicza, Browarową, Skłodowskiej i Metalowców i pojedzie z ul. Wałbrzyskiej w ul. Świdnicką, następnie ul. Spokojną i Zwycięstwa. Również jak w linii „1” wybrane kursy dotrą na pociągi odchodzące do Wrocławia.

  • Tak zaprojektowane linie pozwolą swobodnie się przesiadać z jednej na drugą – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Czas oczekiwania na przesiadki powinien wynosić około 5 minut. Ponadto kursy zostaną dopasowane dla dzieci, które dojeżdżają do szkół, aby nie musiały długo czekać lub się spóźniać na zajęcia. Również czas przejazdu z Cierni na Pełcznicę i z powrotem ulegnie skróceniu o 10 minut (mimo koniecznej przesiadki) – podkreśla burmistrz.

Nowa komunikacja wydaje się być maksymalnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Ale oczywiście w dalszym ciągu można przesyłać konstruktywne uwagi do ZGK Świebodzice sp. z o.o., na adres: zgk@zgk.swiebodzice.pl
Bardzo prosimy o podanie danych kontaktowych, abyśmy mieli kontakt i mogli merytorycznie porozmawiać o ewentualnych zmianach.

Nowe trasy będą obowiązywać od nowego roku. W grudniu do Świebodzic dotrze czwarty, nowoczesny autobus, który umożliwi rozbudowę komunikacji.

W sumie Świebodzice będą dysponować 4 nowoczesnymi pojazdami marki Mercedes. Koszt ich zakupu to łącznie 5,7 mln zł 

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 


do góry  |