AKTUALNOŚCI

Victoria staje na nogi – jesteśmy siłą w ręcznej
(29.10.2018)

A A A

 

  

W niedzielę 28 października w Świebodzicach rozegrano mecz 2. kolejki II ligi kobiet. Po raz pierwszy przed własną publicznością wystąpiły piłkarki ręczne MKS Victoria Świebodzice. Debiut okazał się być bardzo udany – nasza drużyna pokonała UKS Pantery Dopiewo. To była inauguracja II ligi piłki ręcznej w Świebodzicach, na własnym parkiecie.

Piłka ręczna w mieście próbowała startować już trzy lata temu, jednak wówczas bez powodzenia.

- Teraz mamy silniejszy, mocniejszy skład, trenerem głównym jest Dominika Daszkiewicz, doświadczona zawodniczka z ekstraligi, trenerem wspomagającym wieloletni trener piłkarek ręcznych w Victorii, Marek Gąsior – mówi Agata Kalafut, członek Zarządu MKS „Victoria” Świebodzice. – Mamy też wsparcie z miasta w postaci dodatkowych zajęć sportowych w szkołach.

MKS „Victoria” Świebodzice staje na nogi, dotychczas klub oparty był przede wszystkim na piłce nożnej. Obecnie mocną podporą „Victorii” zaczyna być piłka ręczna.

- Cieszę się, że II liga reaktywuje się w Świebodzicach, wsparciem ze strony samorządu są te dodatkowe zajęcia sportowe stricte związane z piłką ręczną w każdej szkole – mówi Bogdan Kożuchowicz.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

   

   

   

fot. ADRIAN SITKO 

 

 


do góry  |